In 2 dagen krijgt u een praktijkgerichte en actuele verdieping inzake het ontslagrecht!
14 en 21 maart 2023
Tijdens deze tweedaagse verdiepingscursus gaan ervaren docenten uitvoerig en met een praktijkgerichte inslag nader in op de belangrijkste thema’s binnen het ontslagrecht. Ze geven u waardevolle, praktische tips en tricks om het gehele ontslagproces goed en zonder valkuilen te doorlopen.
Sinds de invoering van de Wet werk en zekerheid (WWZ) zijn de ontslaggronden limitatief in de wet opgesomd en is de kantonrechtersformule als ‘smeermiddel van het ontslagrecht’ afgeschaft. Ook heeft de invoering van de WWZ geleid tot een stroom aan jurisprudentie en nieuwe gezichtspunten.
Dit heeft de nodige impact gehad op de arbeidsrechtpraktijk. De wijze van adviseren van cliënten, het opbouwen van een ‘voldragen’ dossier door werkgevers, de manier van procederen en de onderhandelingspositie van werkgevers en werknemers zijn (op onderdelen fundamenteel) anders geworden.
Met de introductie van de i-grond als extra ontslaggrond, is het ontslagrecht nog lang niet uitgekristalliseerd.
Op verdiept niveau komen de volgende onderwerpen aan de orde:
– Ontslag op staande voet
– Ontslag wegens disfunctioneren
– Ontslag wegens verstoorde verhoudingen
– Ontslag wegens andere gronden (h-grond)
– Ontslag op grond van de cumulatiegrond (i-grond)
– Herplaatsing
– Vergoedingen
– De vaststellingsovereenkomst
Bestemd voor: Advocaten, juristen in de arbeidsrechtpraktijk
Reviews over cursussen van SDU
Deel uw ervaring met vakgenoten!