Wat is de keerzijde van de coronamaatregelen op het strafproces?
De impact van corona is in de gehele samenleving voelbaar, ook in de rechtspraak en bij de tenuitvoerlegging van sancties. Om de rechtspraak doorgang te laten vinden, zijn verschillende coronamaatregelen getroffen, maar die maatregelen hebben een keerzijde. Zo zijn zittingen niet meer voor iedereen toegankelijk. Ook kunnen verdachten en veroordeelden niet meer overal in persoon ter zitting verschijnen. In plaats daarvan zijn zij nu digitaal aanwezig. Verder krijgen gedetineerden te maken met nog grotere beperkingen in voorlopige hechtenis en tijdens de tenuitvoerlegging van een straf of maatregel.
In het symposium Corona & Strafrecht staat het effect van corona op het strafproces centraal. Het symposium wordt georganiseerd door de Stichting Mens en Strafrecht, in samenwerking met het CPO. We bieden u een veelzijdig programma, waarbij u van harte welkom bent.
Jacco Janssen, rechter in de rechtbank Rotterdam, praat u bij over de materiële aspecten van de coronarechtspraak en de maatregelen die de rechtspraak heeft genomen. Hoogleraar Sven Brinkhoff bespreekt vervolgens de formele aspecten van rechtspraak in tijden van corona. En hoe zit het met de toegankelijkheid van de zittingen voor bijvoorbeeld journalisten? Daarover spreekt rechtbankverslaggever Saskia Belleman. Een reflectie vanuit de advocatuur op deze bijzondere tijd volgt door strafrechtadvocaten Hans en Wim Anker. De bijeenkomst wordt afgesloten met een paneldiscussie tussen de sprekers. Daaraan neem ook Femke Hofstee deel. Zij is plaatsvervangend directeur van de PI Alpen aan den Rijn.
Thema’s die onder meer aan bod komen:
- De materiële en formele aspecten van de coronarechtspraak
- De maatregelen die de rechtspraak heeft genomen
- De openbaarheid en toegankelijkheid van de zittingen voor o.a. journalisten

Reviews over cursussen van CPO
Deel uw ervaring met vakgenoten!