Maak het verschil door uw verdachten- en getuigenverhoor
Het adequaat horen van getuigen en verdachten is een cruciale vaardigheid voor een strafrechtadvocaat. Kennis van verhoortechnieken en inzicht in psychologische mechanismen is daarvoor essentieel. En oefening. Daarmee maakt u het verschil in de rechtszaal.
Deze masterclass getuigenverhoor voorziet in gerichte kennisoverdracht in combinatie met intensieve oefening. Een primeur in Nederland. Aan de hand van realistische casus (piket, RC, terechtzitting) oefent u in allerlei verhoorsituaties. U treedt afwisselend op als raadsman van een verdachte en advocaat van een getuige. De rollenspelen zijn niet van echt te onderscheiden door de inzet van ervaren acteurs. Van uw bijdrage in de rollenspelen maken wij video-opnames die u kunt gebruiken voor reflectie.
Deze masterclass wordt gegeven door advocaat mr. Bart Stapert en rechtspsycholoog mr. Robert Horselenberg. Samen met uw coaches Wilfred Stegehuis en dr. mr. Jan Sjöcrona begeleiden zij u bij het optimaal voeren van een getuigenverhoor.
Vragen waarop u antwoord krijgt:
- Welke vaardigheden zijn essentieel voor een verhoor?
- Wat zijn de valkuilen en winstkansen in een verhoor?
- Welke getuigen moet ik horen?
- Hoe bereid ik een getuige of verdachte voor op een verhoor?
Ontwikkelteam:
Deze MasterClass is ontwikkeld door Theo de Roos, Jan Sjöcrona, Alrik de Haas en Wout Morra, en wordt georganiseerd in samenwerking met het Centrum voor Postacademisch Juridisch Onderwijs van de Radboud Universiteit.
Reviews over cursussen van CPO
Deel uw ervaring met vakgenoten!