Ontvang in-depth kennis over twee standaarden met de grootste impact op de day-to-daybusiness sinds tijden: opbrengstverantwoording (IFRS 15) en Leasing (IFRS 16). Beide met strikte deadlines binnen IFRS doorgevoerd. Stefan Betting onthult de belangrijkste en meest relevante wijzigingen en legt ze u haarfijn uit. Weet u exact wat de gevolgen zijn van IFRS 15 (Revenue recognition) IFRS 16 (Leases) op uw verslaglegging en balans?
Cursus IFRS Advanced
Programma
Dag 1: IFRS Advanced
Ontvangst: 8.30 uur
Aanvang: 9.00 uur
Einde: 17.30 uur
In depth kennis over nieuwe standaarden met de grootste impact op de day to day business sinds tijden: opbrengstverantwoording (IFRS 15) en leasing (IFRS 16).
9.00 – 12.30 uur | IFRS 15 – Revenue recognition
Hoe verantwoordt u opbrengsten in de jaarrekening?
De invloed op uw gerapporteerd omzetcijfer
13.30 – 16.00 uur | IFRS 16: Leases (ingangsdatum 1 januari 2019)
Worden voormalige ‘off-balance’ operationele leases ineens zichtbaar?
Wat is de invloed op uw ratio’s en bank convenanten?
16:00 – 17:30 uur | IFRS 17 Verzekeringscontracten (ingangsdatum 1 januari 2021)
Grotere transparantie en andere effecten op de financiële verslaggeving van verzekeraars.
Impact op verzekeringssector is aanzienlijk, maar verschilt per verzekeraar en rechtsgebied.
Sprekers
-
Stefan Betting
Stefan Betting is Register Accountant en eigenaar oprichter van PROFEDA. Een organisatie gericht op training en advies aan accountants- advocaten en notariskantoren. Betting is kerndocent en examinator (Internationale) Externe Verslaggeving aan de Nyenrode School of Accounting & Controlling en is auteur van tientallen publicaties.
Reviews over cursussen van Alex van Groningen
Deel uw ervaring met vakgenoten!