KiesUwCursus
Home Cursussen Actualiteitencursus Kinderrechten en Migratie

Actualiteitencursus Kinderrechten en Migratie

Actualiteitencursus Kinderrechten en Migratie

Op de Kinderrechtenhelpdesk van Defence for Children (DCI) komen jaarlijks meer dan 600 vragen binnen van kinderen, ouders en veel advocaten over de rechten van migrantenkinderen.
Vanuit een praktische invalshoek worden in de Actualiteitencursus Kinderrechten en Migratie alle facetten behandeld van kinderrechten in zaken rond gezinshereniging, asielzaken (waaronder Dublin), bewaringszaken, kinderpardonzaken en procedures over het recht op respect voor het privéleven op grond van artikel 8 EVRM.
In deze eendaagse cursus leer je hoe de kinderrechten jouw zaak kunnen versterken.

Wat is de doelgroep?

Deze actualiteitencursus is ontwikkeld voor advocaten die zich bezighouden met vreemdelingenrecht en daarbij kinderrechten en migratie in het bijzonder.

Wat is de cursusvorm?

Deze actualiteitencursus bestaat uit een bijeenkomst van vijf uur.

Wie is/zijn de docent(en)?

Martin Vegter
Jorg Werner

Wat leer je tijdens de Actualiteitencursus Kinderrechten en Migratie

Tijdens deze actualiteitencursus leer je hoe je in verschillende procedures de kinderrechten toepast in kinderpardonzaken, gezinshereniging en bewaringszaken waaronder Dublin en krijg je inzicht in de meest recente relevante jurisprudentie op het vlak van kinderrechten en migratie .

Wat ontvang je na afronding van de Actualiteitencursus Kinderrechten en Migratie?

Na afloop van deze cursus ontvang je:

  • bewijs van deelname
  • NOvA 6J (PO)

Defence for Children International (DCI)

Deze cursus is ontwikkeld in samenwerking met Defence for Children International (DCI)

Programma

Het programma is ontwikkeld i.s.m. Defence for Children International (DCI).

Programma (onder voorbehoud)



Ochtend:

  • Hoe pas je in verschillende procedures de kinderrechten toe en wat zijn (in een vogelvlucht) relevante jurisprudentieontwikkelingen?
  • Achtergrond en toelichting bij het Internationaal Verdrag inzake de Rechten van het Kind, jurisprudentieontwikkelingen rond het

  • IVRK in het algemeen en toelichting bij het werk van de Kinderrechtenhelpdesk

  • Relevante jurisprudentie en toepassing IVRK en EVRM in kinderpardonzaken
  • Relevante jurisprudentie en toepassing IVRK en EVRM in asielzaken en bewaringszaken (waaronder Dublin)
  • Relevante jurisprudentie en toepassing IVRK, EVRM en EU-recht in gezinsherenigingszaken



Middag:

  • Uitwerken van aanvullende (kinderrechten)processtukken aan de hand van casusmateriaal en filmpjes.

Sprekers

  • Jorg Werner

    Jorg Werner is advocaat bij Noordstern Advocaten in Amsterdam. Werner is in 2010 afgestudeerd in de richting Staats- en bestuursrecht aan de Universiteit van Amsterdam (UvA). Tijdens zijn studie heeft hij diverse activiteiten verricht voor Vluchtelingenwerk. Na zijn studie heeft hij als ‘Juridisch adviseur Kinderrechten & Migratie' gewerkt bij Defence for Children. In deze functie heeft hij zowel ervaring opgedaan in het verlenen van individuele rechtshulp, als in het doen van juridisch onderzoek. Werner publiceert regelmatig over de positie van kinderen in het migratierecht in juridische tijdschriften. Sinds 2012 doceert hij regelmatig bij OSR.

  • Martin Vegter

Editie(s)

Plan route

Reviews over cursussen van OSR Juridische Opleidingen

Deel uw ervaring met vakgenoten!

Nog geen reviews. Wees de eerste.

Laat uw review achter:

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeling